top of page

Jak zorganizować ślub w plenerze

Późna wiosna i lato słyną jako sezon ślubny — narzeczeni chcą jak najlepiej wykorzystać piękną pogodę i przyjemną aurę, aby ich wielki dzień był idealny pod każdym względem. W związku z tym coraz popularniejszym wydarzeniem jest ślub w plenerze, który wynosi tradycyjną ceremonię na nowy poziom, nie zmuszając ani młodych, ani gości, do tłoczenia się w sali urzędu stanu cywilnego lub w kościele. Organizacja ślubu i wesela na świeżym powietrzu nie różni się za bardzo od tradycyjnych przygotowań, ponieważ i tak musimy wybrać odpowiednie miejsce, catering, fotografa i kamerzystę. Warto jednak mieć w pamięci kilka wskazówek.


Cywilny i kościelny ślub w plenerze


Ceremonia udzielana przez przedstawiciela Urzędu Stanu Cywilnego możliwa jest w zasadzie w dowolnym, wybranym przez przyszłych małżonków, miejscu. Nie ma znaczenia czy to przydomowy ogród, publiczny park, las czy pomost nad jeziorem. Najczęściej jednak wybór pada na ogrody przy miejscach, w którym będzie odbywało się wesele. Jedynym warunkiem jest dodatkowa opłata w wysokości 1000 zł.


Sytuacja jest trudniejsza w przypadku ślubu kościelnego, ponieważ ten możliwy jest jedynie w miejscu poświęconym, tj. kościele. Można co prawda liczyć na pozytywne rozpatrzenie sprawy, jeśli zwrócimy się z prośbą o ceremonię w plenerze do biskupa, jednak rzadko można się spotkać z wyrozumiałością i pozytywną odpowiedzią na taki wniosek.


Jak przygotować miejsce, w którym odbędzie się ślub?


Jednym z pierwszych wyznaczników dla Państwa młodych jest atrakcyjność terenu — piękne krajobrazy, przyjemny klimat. Jednak ślub i wesele w plenerze nie powinny odbywać się na zupełnym odludziu. Ważne jest zaplecze sanitarne, gastronomiczne oraz techniczne, które pozwoli na swobodną pracę zarówno muzykom, jak i fotografowi czy kamerzyście. Tutaj rolę będzie grało przede wszystkim dobre światło, które znacznie ułatwi pracę nad reportażem lub teledyskiem ślubnym, który coraz częściej wykonuje kamerzysta na wesele.


Wybierając dekoracje, warto postawić na naturalne materiały, takie jak drewno i kwiaty, które będą pięknie się komponowały z atrakcyjnością terenu, a także nie będą narażone na niszczenie – w końcu podczas uroczystości w plenerze trzeba liczyć się także z kapryśną pogodą. Jednak bez względu na nieplanowane opady, jesteśmy przekonani, że będzie to niezapomniany dzień, a kamerzysta lub fotograf z radością wyłapią nie tylko wzruszające ujęcia, ale i gorączkową ucieczkę przed deszczem.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Film ślubny

Termin w kościele lub urzędzie zamówiony? Sala wybrana? Pora zatem odhaczyć kolejne elementy z listy i zadbać o pamiątkowe zdjęcia lub nagrania z najważniejszego dnia w życiu. Teledysk ślubny jest w

Najważniejsze dodatki do garnituru ślubnego

W przygotowaniach do najważniejszego dnia w życiu młodej pary jedną z bardzo ważnych pozycji zajmuje ubiór. I chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do zamieszania wokół białych sukien, mężczyzn traktuje

Opmerkingen


bottom of page