top of page

Nowoczesna fotografia ślubna - na co zwracać uwagę?

Zmieniające się trendy oraz pojawianie się nowych stylów to naturalne zjawiska dotyczące każdej branży. W kwestii tej nie pozostaje odmienna również fotografia ślubna, która ma spore pole do popisu. Z jednej strony silnie związana z rozwojem i zmianami zachodzącymi w technologii, z drugiej zaś odpowiadająca na potrzeby par młodych.


Czy warto ulegać trendom?


Jeszcze nie tak dawno królującym trendem w fotografii weselnej była sepia. Lekkie przyciemnienie portretu i nadanie mu odcieni brązu lub żółci było marzeniem niemal każdej pary młodej. Dzisiaj na samą myśl o tym efekcie wielu z nas dostaje dreszczy żenady. Na co zatem zwracać uwagę, aby uniknąć ewentualnego kiczu w przyszłości? Przede wszystkim nie należy w pełni ulegać modzie. Oczywiście, trendy są nieuniknione i warto się nimi inspirować, jednak pamiętaj, że równie ważne jest, aby wykreować własny, unikalny styl. Zdjęcia ślubne to przede wszystkim pamiątki. Powinny być zatem ponadczasowe i zachwycać niezależnie od zmieniającej się mody.


Moda i ponadczasowość - idź na kompromis!


Aby odpowiadać na aktualne trendy i jednocześnie stosować własne techniki, warto trzymać się kilku prostych zasad. Przede wszystkim staraj się, aby Twoje prace wykonywane były w podobnym, charakterystycznym stylu. Nie oznacza to, że każda z sesji ma wyglądać tak samo. Wybór pleneru czy rekwizytów warto uzależnić od współczesnej mody i estetyki pary młodej. Aktualnie szczególnie popularne są wesela boho, rustykalne i glamour. Niekończącym się źródłem inspiracji w tej kwestii jest Internet. Warto zatem korzystać z dobrodziejstw technologii oraz zadbać, aby Twoje prace nie odbiegały od tematu przewodniego wybranego przez nowożeńców.


Wiesz już, jak pozostać na bieżąco z modą, lecz nie wiesz, jak tworzyć zdjęcia ponadczasowe? Pamiętaj, że konkretne ujęcia, kadry czy późniejsza obróbka to elementy, które powinny być już znamienne dla Twojego stylu. Dzięki temu z jednej strony, uda Ci się tworzyć prace na czasie, spełniające oczekiwania Twoich klientów, a z drugiej strony również unikatowe i ponadczasowe. Zastosowanie takiego systemu pozwoli Ci być na bieżąco oraz tworzyć charakterystyczne i spójne sesje.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

W przygotowaniach do najważniejszego dnia w życiu młodej pary jedną z bardzo ważnych pozycji zajmuje ubiór. I chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do zamieszania wokół białych sukien, mężczyzn traktuje

Zawarcie związku małżeńskiego to wyjątkowe przeżycie. Nic dziwnego, że młode pary chcąc uwiecznić to wydarzenie, decydują się na teledysk ślubny. Pamiętajmy jednak, że film nie musi składać się jedy

bottom of page