top of page

Najważniejsze dodatki do garnituru ślubnego

W przygotowaniach do najważniejszego dnia w życiu młodej pary jedną z bardzo ważnych pozycji zajmuje ubiór. I chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do zamieszania wokół białych sukien, mężczyzn traktuje się w tym temacie nieco po macoszemu. A przecież zarówno wybór garnituru, jak i dodatków, to nie taka prosta sprawa. Wręcz przeciwnie, panowie, którzy nie zajmują się na co dzień modą ani też nie brylują w wytwornym stroju co sobotę, mogą mieć z tym pewne problemy. Ale bez obaw, chętnie ułatwimy Wam dylematy dotyczące wyboru poszetki i odpowiemy na pytanie – co włożyć do butonierki?


Podstawa, czyli garnitur dla Pana Młodego


Chociaż mężczyźni mają do wyboru fraki, smokingi – a niektórzy odważni nawet dżinsy, klasycznie to garnitury są wybierane jako główny strój Pana Młodego. Współczesna moda daje dużą dowolność w doborze kolorów czy krojów i każdy może znaleźć coś w estetyce swojej, jak i całego wesela. Jednak to przede wszystkim dodatki czynią garnitur ślubny pełnoprawnym strojem: mucha lub krawat, poszetka, kwiat w butonierce, skarpety, zegarek i spinki do mankietów. Warto przymierzyć całość jeszcze przed uroczystością, by mieć pewność, że - po pierwsze - wyglądamy dobrze, a po drugie – jest nam wygodnie.


Jaką poszetkę wybrać na ślub?


Dodatki wybrane przez Pana Młodego powinny być ze sobą przede wszystkim spójne. Poszetka, chociaż we współgrającej gamie kolorystycznej, nie powinna jednak być zrobiona z tego samego materiału co mucha i krawat. Jeśli mamy problem z dobraniem odpowiedniego wzoru lub koloru, równie elegancką i schludną opcją będzie kolor biały.


Składanie poszetki lepiej poćwiczyć przed ślubem. Najczęściej składana jest w kwadrat, po czym wkładana do brustaszy (kieszonki na piersi).


Co włożyć do butonierki?


Wymieniając dodatki ślubne, których nie znajdziemy w sklepie z garniturami jest kwiat, który Pan Młody nosi na klapie marynarki. To właśnie tam znajduje się butonierka ślubna - nieduża dziurka, odpowiadająca dziurce na guzik, w którą powinniśmy włożyć pojedynczy kwiat, odpowiadający tym z bukietu narzeczonej. Pamiętajmy jednak, że tutaj stawiamy na minimalizm – jeden kwiat w zupełności wystarczy, natomiast mini kopia bukietu ślubnego będzie wyglądać ciężko i rozpychać butonierkę, zniekształcając klapę marynarki.


To właśnie z tymi dodatkami panowie mają najwięcej problemu. Dobranie jednolitych lub wzorzystych skarpet lub koloru krawata pozostawiamy już przyszłym małżonkom, by mogli razem zaplanować idealny strój - i idealny dzień.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jak zorganizować ślub w plenerze

Późna wiosna i lato słyną jako sezon ślubny — narzeczeni chcą jak najlepiej wykorzystać piękną pogodę i przyjemną aurę, aby ich wielki dzień był idealny pod każdym względem. W związku z tym coraz popu

Film ślubny

Termin w kościele lub urzędzie zamówiony? Sala wybrana? Pora zatem odhaczyć kolejne elementy z listy i zadbać o pamiątkowe zdjęcia lub nagrania z najważniejszego dnia w życiu. Teledysk ślubny jest w

Comments


bottom of page